Jak na zelenou kartu?
Už vás někdy napadlo, že to u nás doma není takové, jaké by to podle vašich představ mělo být? A už jste ve své mysli dospěli až k přesvědčení, že je někde jinde lépe a že by tedy nebylo špatné odejít a zkusit své štěstí v cizině? Pokud ano, klidně to přiznejte. Dnes už není tento názor ani zavrženíhodný, natož aby byl stejně jako za totality trestný.
A pokud už jste dospěli k názoru, že byste žili daleko raději dejme tomu ve Spojených státech, než právě u nás, nemusí vám nic bránit v realizaci takového záměru, na jehož konci může i možnost života v Americe být.
Zkrátka a dobře nejsou před našinci zabouchnuté pomyslné dveře, USA nejsou pro našince nedobytnou pevností, do které by se nedalo dostat. Ovšem na druhou stranu tam pochopitelně určitě nepanuje ani anarchie, a proto se určitě nelze domnívat, že si stačí zabalit kufry, odletět tam a zabydlet se někde v této zámořské velmoci. Než tam totiž našinec získá právo žít, musí splnit podmínky, jež tato země na podobné zájemce klade.
A jaké povinnosti že z podobného přesídlení vyplývají? Troufám si tvrdit, že to nevíte. A ani já to nevím. Protože jde v případě Spojených států o dalekou zemi, o jejíchž zákonech toho logicky ani moc nezaslechneme, natož abychom měli dokonalý přehled.
A proto by se ten z našinců, který po životě v Americe touží, měl určitě spojit s někým, kdo mu v těchto záležitostech dokáže skutečně užitečně pomoci. Protože taková zelená karta v USA není žádná banalita, která by tu byla pro každého, kdo si o ni řekne. Tu si je třeba zasloužit tím, že zájemce splní vše, co po něm tento stát požaduje. A splnit se dá pochopitelně jenom to, o čem člověk ví a čemu dokonale rozumí.
A proto se lidem toužícím po přesídlení do USA určitě hodí pomoc americké imigrační kanceláře v USA, kde odborníci vědí, jak na to. A kde jsou člověku ochotni se vším pomoci.